DWA MAKRO WEZWANIA, KTÓRE MOGŁYBY NAPĘDZIĆ BITCOIN DO 14.000 DOLARÓW W TYM ROKU.

Bitcoin może trafić 14.000 dolarów w nadchodzącym kwartale.
Analogia pojawia się z dwóch niezwykle byczych wezwań do zapłaty za dolara i złoto.
Bitcoin wykazał skrajną korelację z tymi dwoma makroaktywami w tym roku.
Bitcoin może mieć jeszcze trochę paliwa, aby kontynuować swoje plany na rok 2020 w kierunku 14.000 dolarów.

Ostatni poziom zbliżający się do 2019 roku na tle eskalacji wojny handlowej między USA a Chinami i spadającego juana spadł z powrotem na radar byków Bitcoinów. Tylko tym razem osłabienie dolara amerykańskiego zastąpił jego chiński odpowiednik jako katalizator dla byków krypto walutowych.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
W międzyczasie, obawy przed inflacją wywołaną przez politykę gołębi pocztowych Rezerwy Federalnej USA poprawiły perspektywy Bitcoina. Oferty na safe-havens wzrosły, ponieważ bank centralny utrzymuje stopy referencyjne na poziomie bliskim zeru, niszcząc rentowność obligacji. To spowodowało, że cena Bitcoina i jego tradycyjnego rywala hedgingowego, złota, wzrosła na północ.

Bitcoin, krypto waluta, btcusd, xbtusd, btcusdt, crypto
Wyniki Bitcoin’a i Gold’a na tle indeksu dolarowego. Źródło: TradingView.com

W momencie pisania niniejszego dokumentu BTC/USD były o 64 procent wyższe. Natomiast XAU/USD wzrósł o 36,93 procent.

BRZYDKI DOLAR NA ĆWIERĆDOLARÓWCE PRZED NAMI.

Odczyty techniczne widzą Bitcoin i złoto jako przejęte aktywa. Mówiąc prościej, oba te rodzaje aktywów są narażone na ryzyko korekty minusowej spowodowanej zachowaniami przynoszącymi zyski. Inwestorzy mogą sprzedawać je na swoich lokalnych szczytach, aby zapewnić sobie krótkoterminowe zyski, tym samym spychając popyt na dolara amerykańskiego na wyższy poziom.

Ale wtedy jeden z analityków widzi greenback w niebezpiecznej strefie. Win Thin, szef globalnej strategii walutowej w Brown Brothers Harriman, powiedział CNBC, że dolar może spaść dalej do obecnego i następnego kwartału finansowego, obwiniając USA niezdolność do opanowania pandemii COVID tak skutecznie jak Europa i inne terytoria.

“Jest to jedna z rzadkich okazji, kiedy Europa rzeczywiście prześcignie Stany Zjednoczone”, powiedział analityk. “Gwiazdy są ustawione w linii z dolarem.”

indeks dolarowy, dxy, dolar.
DXY złamał poniżej swojej długoterminowej linii trendu wsparcia. Źródło: TradingView.com

Dodał, że indeks dolarowy, który jest na dobrej drodze do siódmego z rzędu tygodniowego spadku, może spaść do niskiego poziomu w 2018 roku przed końcem 2020 roku.

“Podejrzewam, że biorąc pod uwagę cykliczność, przetestujemy spadek tego przedziału, a dla DXY [indeksu dolarowego], który wynosi około 88”, wyjaśnił Thin. “Więc, mamy kilka sposobów, aby przejść.”

Negatywna korelacja między indeksem dolarowym a Bitcoinem wzrosła od marcowej trasy rynku globalnego. Dlatego każda słabość w greenbacku może wskazywać na bardziej znaczący Bitcoin przodu, przynosząc jego psychologiczny cel 14.000 dolarów w pobliżu.

I BITCOIN…
Z sentymentem do dolara amerykańskiego, pierwszym aktywem, który ma przynieść największe korzyści, jest złoto. EB Tucker, dyrektor kanadyjskiej Metalla Royalty, powiedział Kitco w swoim ostatnim wywiadzie, że widzi metal szlachetny, który do końca tego roku uderzył w 2,500 dolarów.

“Normalnie powiedziałbym, że [bieg byka jest przegrzany], ale to, co widzę w codziennej akcji, to że złoto rośnie w bardzo wymierny sposób i nie napotyka na duży opór, więc kiedy to się dzieje, po prostu zejdź z drogi i puść to, co robisz”, powiedział.

Pan Tucker przewidział wcześniej, że złoto trafi do 2000 dolarów, a prognoza ta spełniła się na początku tego tygodnia.

Prognoza złota, która się spełniła na początku tego tygodnia, zazwyczaj pozostawia Bitcoin Code pod podobnym, byczym zaklęciem.

Bitcoin, krypto waluta, btcusd, xbtusd, btcusdt, krypto, złoto…
Korelacja Bitcoin-złoty trafia w nowy roczny haj. Źródło: Przekrzywienie

Jednomiesięczna korelacja kryptokurwaluty z metalem szlachetnym osiągnęła 6 sierpnia 68,7 procent, co jest najwyższym wynikiem w tym roku. Biorąc pod uwagę, że relacja ta utrzymuje się jeszcze w tym roku, Bitcoin może osiągnąć poziom 14.000 dolarów, ponieważ złoto trafia do 2.500 dolarów.